Вітаю Вас на блозі "Бла-бла-логія"! Ознайомтеся з нашою новою сторінкою "Наш збірник", де Ви знайдете повний збірник усіх статей блогу про рецепти, здоров'я, корисні поради, психологію.

Біль у серці. Як за 5 хвилин позбутися болю в серці без піґулок

#вітання_з_днем_народження_свахи Душевне привітання з Днем Народження СВАСІ від сватів

8/17/2017

Укуси комах. 9 видів укусів комах, які потрібно знати. Допомога при укусах комах.

Влітку нас всіх часто кусають якісь комахи. Щоб уникнути непередбачених і неприємних наслідків, дуже важливо навчитися розрізняти укуси і правильно їх обробляти.
Ось 9 найпоширеніших укусів: 



Укус комаря.

Комариний укус виглядає як почервонілий підшкірний міхур і сильно свербить. Як правило, ніяких особливих заходів вживати не потрібно, хіба що намазати місце укусу заспокійливої маззю, содою чи потерти місце укусу розім’ятим листком подорожнику.

Але якщо укус супроводжується жаром, болями в суглобах або набряками лімфовузлів, слід звернутися до лікаря - можливо, в кров потрапила інфекція.

Укус блохи.

Ці укуси викликають сильний свербіж. Зазвичай блошині укуси з'являються групками по 3-4 і нагадують дрібні червоні пухирці.

Насамперед їх необхідно промити водою з милом. Потім намажте укуси цинковим кремом або іншим засобом, що знімає свербіж. 
Але не розчісуйте укуси, щоб не занести інфекцію.

Укус клопа.

Укуси клопів виглядають по-різному. Хтось може їх взагалі не помічати, а у когось виникає сильна алергічна реакція, що супроводжується свербінням і болючими відчуттями.

Крім шкірних ушкоджень, типові симптоми супроводжуються болем, свербінням, дерматитом, а у алергіків - набряканням і навіть пухирями.

Головний ворог клопів - гігієна. Тому перш за все помийтеся з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів. У крайніх випадках може знадобитися протизапальний або антигістамінний засіб.


Укус павука.

За винятком кількох видів (типу чорної вдови і каракурта), більшість павукових укусів нешкідливі. Характерна ознака такого укусу - дві цятки, обрамлені колом.

Якщо вас укусив павук, насамперед промийте місце укусу водою з милом. Потім прикладіть лід і при необхідності прийміть знеболююче. Якщо рана сильно опухла, прийміть антигістамінний засіб.

Якщо спостерігаються більш серйозні симптоми або у вас є підстави підозрювати, що павук був отруйний, зверніться до лікаря якомога швидше.

Укус кліща.

Ці паразити, часто живуть на тваринах (особливо на собаках), можуть бути дуже небезпечні для людини. Кліщі нерідко є розповсюджувачами кримської геморагічної лихоманки і хвороби Лайма.

Якщо в вас вчепився кліщ, необхідно видалити його якомога швидше, не вдаючись до народних засобів типу масла, бензину та припікання. Використовуйте пінцет; підчепити кліща якомога ближче до шкіри і плавно тягніть вгору, прокручуючи його за годинниковою стрілкою. Потім ретельно промийте укус водою з милом.

Врахуйте, що кліщу-переноснику зазвичай потрібно до 48 годин, щоб заразити вас вірусом, тому треба завжди перевіряти наявність кліщів після повернення з лісу.

Укус мурашки.

Укуси деяких видів мурах (наприклад, рудих лісових) містять отруту, що викликає у людини свербіж, запалення і подразнення шкіри. Якщо симптоми не проходять, намастіться маззю з кортизоном.

У разі появи пухирів, не лопайте їх, щоб не занести інфекцію. Якщо це станеться, негайно зверніться до лікаря.

Укус скорпіона.

Небезпека укусу скорпіона залежить від декількох факторів: виду скорпіона, віку людини (діти гірше переносять укуси) і кількості уприснутої отрути.

Як і у випадку з іншими отруйними тваринами, насамперед треба видалити жало, якщо воно залишилося в шкірі, за допомогою леза. Не використовуйте пінцет, щоб випадково не розчавити резервуар отруйної залози і не впорснути в організм ще більше отрути.

Потім ретельно промийте місце укусу водою з милом і накладіть лід на 10 хвилин. Потім повторіть процедуру спочатку. Якщо стан укушеного погіршується, негайно зверніться до лікаря.

Укус оси і бджоли.

Сама по собі отрута цих комах не є небезпечною, хоч і вкрай болюча. Однак у багатьох людей є алергія на неї. В такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

Щоб зняти набряк, обробіть укус оцтом або іншим підручним засобом. Бджоли часто залишають в шкірі жало. Якщо воно є, видаліть його пінцетом.

Укус мошки

Набирає загрозливої тенденції небезпечність укусів дрібних мошок, які з'явилися досить нещодавно. Вони настільки дрібні, що їх ледь можна помітити і відчути. Відчуваєш вже мить самого укусу – досить болючого.

Але найбільш небезпечна отрута, яку вони впорскують під шкіру: вона дуже зудить, провокує почервоніння і виникнення пухирців.

Головне при цьому – не розчухувати ранки, аби не занести інфекцію. І ні в якому разі не вичавлювати пухирці!!! Бо капсула з отрутою лопне і отрута потрапить у тканини. Це спровокує глибокий нарив, якій дуже важко вилікувати. На це може піти цілий місяць! Гній і температура буде супроводжувати запальний процес.

Якщо Ви вже втрапили у таку халепу – звертайтеся до лікаря. Бо ризикуєте запаленням крові. Загалом же приймайте антигістамінні і протиалергічні засоби, змазуйте місця укусу заспокійливими мазями («Боро плюс») і чекайте. Все пройде саме. Головне – не чухайтеся!

Отже, тепер Ви обізнані у 9 видах укусів комах, про які Ви повинні знати, маєте знання, як із цим боротися.


Поділіться цими важливими порадами з друзями і близькими!




Також дізнайтеся, як за 1 день створити трафіковий сайт.  


Немає коментарів:

Дописати коментар